עיריית בת ים
שירותים בקליק
תיירות

טיילת בת-ים

שנה טובה ומתוקה


הטיילת המפורסמת של בת ים, שעשתה לה שם בשל חופיה היפהפיים ובשל המיקום המצוין והנגיש, עוברת מהפכה מרעננת: בקיץ הזה תשיק עיריית בת ים את הטיילת המחודשת, שעומדת להפוך לאטרקציה המסקרנת ביותר באזור גוש דן.

ההשקעה הרבה בשנים האחרונות הפכה את הטיילת ואת רצועת החוף בבת ים למרכז של פעילות תרבות, בילוי ופנאי. הטיילת המחודשת, בתכנונו של משרד "מוריה סקלי נוף ואדריכלות" תעצים את המגמה הזו. הטיילת כוללת נתיב אופנים מהיר ומשטח עץ, העשוי מבמבוק מוס – גזע במבוק ייחודי ואקולוגי, הסופח פחמן דו חמצני ופולט חמצן - ונראה כמרחף מעל החול. דק העץ משמש הן להליכה, לג'וגינג ולריצה והן כספסל אחד ארוך (למעשה הארוך ביותר שאי פעם תוכנן). 

הטיילת המחודשת תוכננה כך שתוכל לתת מענה הן לחיי היום יום השוקקים על חוף הים, והן לאירועים זמניים כגון ירידים, דוכנים ופסטיבל תאטרון הרחוב, המתקיים מדי שנה בעיר. הושקעה מחשבה רבה בחיבורים בין הטיילת העילית העירונית לטיילת החוף, באמצעות מערכת של טריבונות ומדרגות, המגשרת על הפרשי הגובה ומאפשרת ישיבה אל מול הים הפתוח. בסוף התהליך הטיילת תחבר בין חופי ראשון לציון, דרך בת ים, טיילת יפו ועד לצפון תל אביב.

אחד המרכיבים הייחודיים בטיילת הוא הדק, העשוי ממוסו במבוק – זן במבוק ייחודי ואקולוגי, המתאים לבנייה וידוע כסופג פחמן דו חמצני וכפולט חמצן. בנוסף, הוא חסין מאש, אנטי סטטי ואנטי אלרגני. במבוק מוס נחשב לאחד המשאבים המתחדשים והאקולוגיים ביותר בעולם. הבחירה בו הנה למעשה בחירה במוצר בר קיימא, בכל גלגוליו.

עוד אטרקציה מסקרנת המתוכננת בשטח הטיילת הנם מופעי מים מסוגים שונים: מזרקת ג'טים, מזרקת פכפוך, בריכת שיקוף וג'מפינג ג'טס. בנוסף להם, ולכל אורך הטיילת, נמצאים גם מתחמי גינות ושעשועים לילדים ובמעברים הציבוריים תותקן "תקרת כוכבים"- מערכת של פנסים תלויים שעוצבו על ידי מעצבי העל הרצוג ודמרון.

וזה עוד לא הכל: בטיילת המחודשת ישולבו גם רהיטי רחוב מיוחדים, בעיצוב המעצב אלון דורי (LEMON). עד היום, לא נעשה שימוש ברהיטים מסוג זה בארץ או בעולם - שולחנות בר, מיטות שיזוף, ספסלים מתקפלים וגליים, ספסלים רחבים - והכל לשימוש חופשי של הקהל הרחב.

 

אולי יעניין אותך גם...