בת ים לוגו
שירות ומידע לתושב > הודעות דוברות

ביקושי שיא לשכירות ורכישת דירות בבת-ים
11/09/2006

 

 

ביקושי שיא לשכירות ורכישת דירות בבת ים!

 

ראש העיר, שלומי לחיאני: "המהפכה הכלכלית שחוללנו בעיר נותנת את אותותיה. אנשים מגלים את הפוטנציאל האדיר שטמון בעיר המרכזית והגדולה הזו. בת ים מודל 2006 אינה דומה לבת ים הסטיגמטית של לפני 3 שנים. אנשים גאים להיות תושבי בת ים. על הצלחה זו מעידים כל אותם תושבים חוזרים וכן תושבים חדשים שהחליטו להעתיק את מקומם ולהצטרף לבת- ים".

 

לאחרונה מסתמנת עלייה חדה בביקושי הדירות בבת- ים. משרדי התיווך מוסרים כי כ- 60 דירות מושכרות בממוצע מידי חודש בבת ים!! עליה ניכרת לעומת השנה דאשתקד בה הושכרו כ-20  דירות מידי חודש.

מסקר אקראי בין סוכנויות התיווך שערכה עיריית בת ים בנושא ביקושים הן בשכירות והן ברכישת דירות בבת ים מסתמן כי בת ים מובילה בתחום ביקושי שכירות ובתחום ביקושי מכירת דירות במרכז הארץ וקשה מאוד למצוא דירה פנויה בעיר שלא נחטפת מייד הן לשכירות והן למכירה.

עוז עזר מנהל קסטל נכסים בבת ים מסר כי "מה שקורה בבת- ים הוא בלתי יאמן. כמעט לא ניתן להשיג דירות להשכרה. אם בעבר דירה הייתה יכולה להיות מושכרת תוך זמן סביר של כשלושה שבועות, הרי שהיום תוך שלושה ימים הדירה נחטפת!. בכל יום מוצעות לשכירות כ -5-10 דירות בבת- ים ולכן היום משרדי תיווך בבת ים לא לוקחים עמלת תיווך מבעלי הדירה." עוד מוסיף עזר כי "מכיוון ששוק השכירות כל כך מבוקש בבת- ים ערך רכישת הנכסים בבת ים עלה. יותר אנשים מעוניינים לקנות דירות להשקעה אותן הן ישכירו ללא כל קושי. אם למשל דירת 4 חדרים (85 מ"ר) עלתה בשנת 2005 כ- 162 א' דולר (באיזור הים) והושכרה ב 600 דולר בחודש הרי שבשנת 2006 דירת 4 חדרים (85 מ"ר) נרכשת ב- 200 א' דולר (באיזור הים) ומושכרת ב 750 דולר בחודש.

משרד התיווך חן נכסים מסר כי ישנה עלייה של 50% בביצועי השכרות דירה בממוצע לחודש בבת ים זאת לעומת השנה המקבילה אשתקד. במהלך שנת 2006 הושכרו כ- 40 דירות בממוצע לחודש בבת ים לעומת שנת 2005 בה הושכרו כ-  20 דירות בממוצע לחודש בבת ים.

אלי פולטוב מנכ"ל ארמון נכסים מסר כי הביקוש האדיר לשכירות בבת ים בהחלט משפיע גם על רכישת דירות ועל ענף הנדל"ן הכללי של בת ים. ראשית הביקוש לרכישת דירות עלה ואם בשנת 2005 נרכשו כ-70 דירות בממוצע לחודש בבת ים הרי שהיום נרכשות בין 100-120 דירות בממוצע לחודש בבת ים!! יותר מ 40% . עוד ציין פולטוב כי הקונים מעוניינים בדירות גדולות  ליד הים והסיבה לכך לדבריו היא האטרקטיביות של חוף ים מרווח ומסודר.

שנית מחירי הדירות עלו בצורה ניכרת ם בשנת 2005 נרכשה דירת 4 חדרים במחירים הנעים בין 160 ל- 190 א' דולר הרי שבשנת 2006 דירת 4 חדרים נרכשת במחירים הנעים בין 170 ל- 200 א' דולר. 

ראש העיר, שלומי לחיאני, מסר כי "הממצאים הטובים הנם פרי עמלה של המהפיכה הכלכלית שהובלנו בעיר. אין לי ספק כי בת-ים מהווה הוכחה ניצחת שניתן ואפשר להבריא רשויות. בזכות ניהול כספי נכון, מהלכי התייעלות וחיסכון שביצענו, הכוללים בין היתר גם צמצום משמעותי במצבת כח האדם וגם הגברת האכיפה על גביית מיסים, זוכים תושבי בת-ים לשיפור איכות חייהם בתחומים רבים: חזות העיר, טיילת מחודשת, גינות חדשות (בתוך שנתיים הגדלנו את השטחים הירוקים מ-750 דונם ל-1460 דונם), טיפוח חצרות בתי הספר, מחשוב מוסדות החינוך, הכנסת "מודל בת-ים לחינוך האישי" לבתי הספר, אירועי תרבות רבים ( שבמרכזן תערוכת "מבטים לים" ו"פסטיבל בת-ים הבינלאומי לתיאטרון רחוב" שיתקיימו בקיץ) ) ועוד.

לאחרונה זכתה העיר בת-ים לדירוג טוב של Aa3 מחברת הדירוג מידרוג (לקראת הנפקת אג"ח),מה שמעיד על ההכרה בהצלחתה ובמצבה ההולך ומתחזק".

עוד הוסיף ראש העיר שלומי לחיאני כי הציב לטובת העיר בת ים מטרה ברורה לפני כשנתיים וחצי, עם כניסתו לתפקידו: "צמצום ומחיקת הגירעון במטרה להצעיד את העיר קדימה ולתת שירותים ראויים לתושבים- המטרה הושגה בהצלחה. צעירים רבים חוזרים לעיר, תושבים חדשים רוכשים דירות ולמעשה פיתוח העיר בכלל, פיתוח מוקדי מסחר קיימים וחדשים בה ופיתוח איזור הטיילת (שהביא עימו מסעדות ומקומות בילוי חדשים לאורך הטיילת), הוביל לכך שהעיר בת ים הופכת לאחת הערים המובילות בישראל".