בת ים לוגו
מערכת מידע גיאוגרפי GIS

 

הממ"ג בבת ים

אגף ההנדסה יחד עם מחלקת מחשוב ומערכות מידע הקימו מערכת מידע גיאוגרפית הכוללת מידע רב על העיר בת-ים ומציגה אותו באמצעות מפות רב שכבתיות. הנתונים האלה מבוססים על המידע שמתקבל מאגפי העירייה השונים ומעודכן באופן שוטף.  המערכת משמשת את עובדי העירייה להכנת מפות, תיאום עבודות תשתית, ניתוח דמוגרפי ועוד.

 

הממ"ג לרשות הציבור

אתר גיאוגרפי חדש זה מעמיד לרשות הציבור כלי אינטרקטיבי משוכלל לצורך קבלת מידע על נושאים סביבתיים שונים. האתר הגיאוגרפי הינו צעד נוסף בתהליך שיפור השירות לתושבי בת-ים ואורחיה, ברוח החזון העירוני. באתר ניתן להפיק מידע בתחומים הפיזיים כגון: אזורים וגבולות מנהליים בתחום השיפוט של העיר, מבנים, איסוף פסולת ועוד. והן בתחומי החינוך: מוסדות החינוך, תרבות, ספורט ועוד. ייחודו של האתר הוא בארגון המידע הגיאוגרפי, בצורת הצגתו ובאמצעי הניווט המאפשרים את איתור המידע המבוקש. מערכת המידע מאפשרת להציג באופן גרפי נתונים בעלי אופי מרחבי כגון: נתוני קרקע למיניהם (גושים\חלקות), רחובות ומספרי בתים, נתוני תשתית, חינוך ועוד.

מידע זה מופיע באתר ומסונכרן עם טבלאות נתונים ויוצר בסיס מידע להצגת מפות, גרפים וטבלאות לניתוחים מרחביים ומחקריים. האתר מופעל זה מספר חודשים ע"י אגף ההנדסה -המחלקה לתכנון אסטרטגי ומחלקת המחשוב בעירייה וכעת לאחר שעבר שדרוגים והתאמות לצרכי הציבור, נחנך האתר באופן רשמי וכעת הוא פתוח לכולם. במהלך החודשים יולי-אוגוסט האתר בתקופת הרצה, במידה ונתקלתם בתקלה או אם ברצונכם להציע הצעה לייעול, אנא כתבו לתיבת המייל :osnath@bat-yam.muni.il