עיריית בת ים
שירותים בקליק
הנדסה תכנון ובניה

תמ"א 38 - מידע כללי

שנה טובה ומתוקה

בת-ים הפכה בשנים האחרונות לבירת ההתחדשות העירונית בישראל, ולמודל להתמודדות חיובית עם הצפיפות העירונית הגוברת והפיכתה למנוף לאיכות חיים עירונית. העיר מובילה ומקדמת עשרות פרויקטים של תמ"א 38 ופינוי בינוי, מתוך אמונה שהפרויקטים האלה חיוניים לאיכות חיים, ליצירת ביטחון מפני רעידת אדמה ולשדרוג הנכס, לצד יצירת מלאי דירות עבור זוגות צעירים ומשפרי דיור. עיריית בת ים מסמנת את ההתחדשות העירונית כפתרון העיקרי שיאפשר לה להגדיל את היקף הבנייה בעיר עד שנת 2035 ב-24 אלף יחידות דיור.

כידוע, מבנים חדשים הנבנים במדינת ישראל חייבים לעמוד בתקן 413 לשמירת עמידותם בפני רעידות אדמה. מבנים שנבנו לפני שנת 1980 לא עומדים בתקן ולכן נמצאים בסכנה מידית, במידה ותתרחש רעידת אדמה. תכנית מתאר ארצית מס' 38 (תמ"א 38) נועדה לאפשר חיזוק מבנים קיימים שלא נבנו על פי התקן על מנת לשפר את עמידותם בפני רעידות אדמה.

הוראות התמ"א קובעות את המסגרת החוקית שתאפשר מתן היתרי בניה, וכן מציעה תמריצים שיעודדו את החיזוק ויאפשרו אותו מבחינה כלכלית. התכנית חלה על כל מבנה שהיתר הבנייה לבנייתו הוצא לפני ה- 1 בינואר 1980, למעט מבנים שגובהם אינו עולה על 2 קומות ושטחם הכולל אינו עולה על 400 מ"ר (ומקרים חריגים אחרים).

עיריית בת ים רואה חשיבות בחיזוק מלאי גדול של מבנים, שללא חיזוק עלולים חלילה לקרוס בעת רעידת אדמה. כמו כן, העירייה רואה ביישום תמ"א 38 אפיק נוסף של התחדשות עירונית, שעשוי לאפשר את התחדשותם של המרקמים הפנימיים בשכונות העיר.

העירייה מעודדת יישום של תמ"א 38 בדרכים מגוונות. אנו מקדמים מספר תכניות שעתידות לשפר את הכדאיות ואת הישימות של מימוש תמ"א 38 בעיר לאחרונה אף מינתה העירייה אחראי על קידום יישום תמ"א 38 באגף הנדסה.

מידע שימושי על תמ"א 38

http://bonim.pnim.gov.il/Chapter/Pages/Earthquake.aspx 

 

אולי יעניין אותך גם...

הודעה חשובה לציבור הרוחצים

רוחצי העיר, הודעה חשובה!החל מיום שישי ה-1.9.17 ועד סיום עונת הרחצה,יפעלו שירותי ההצלה בין השעות 08:00-18:00 בחופים המוכרזים בעיר.