עיריית בת ים
שירותים בקליק
חינוך

מצטיינים בחינוך

מערכת החינוך בבת ים מקדמת מצוינות והישגים גבוהים, באמצעות יצירת תוכניות, מגמות ומסגרות לימוד ייחודיות המעצימות את חוזקותיהם של התלמידים ומאפשרות להם להצטיין במגוון רחב של תחומים.82% זכאות לבגרות - שיא כל הזמנים

שיעור הזכאים לבגרות בבת ים עומד על 82% בקרב תלמידי העיר. מדובר בנתון הגבוהה אי פעם. לפני 5 שנים עמד אחוז הזכאות לבגרות בבת ים על 67% ולפני עשור על 50% בלבד. ההחלטה להעמיד את החינוך בראשה סדר העדיפות, תוך הקצאת משאבים תקציביים, השקעה בתכניות הלימודים, בבתי הספר ובצוות המקצועי – הוכיחו עצמם עם הישג אדיר זה המבסס את בת ים כבירת החינוך של ישראל.


מצטיינים בערכים

מדי שנה משרד החינוך מפרסם את מדד בתי הספר העל- יסודיים הערכיים ביותר בישראל, הבוחן את תרומתם והשקעתם של בתי ספר ברשימת
קריטריונים הנוגעים לעשייה חברתית, חינוכית וערכית, ובהם: אחוזי הגיוס לצה"ל, שמירה על טוהר הבחינות, התנדבות ומעורבות בקהילה ושילוב
תלמידי חינוך מיוחד.

בתי הספר הערכיים:  אולפנת צביה | תיכון חדש - דרכא | נתיבות רבקה | עירוני א' חשמונאים | מקיף רמות | בית וגן - דרכא.

 


עולים במיצ"ב

 ציוני המיצ"ב של בתי ים עומדים מעל הממוצע הארצי ורושמים עליה מתמדת. בנוסף, במבחני מיצ"ב אקלים שבוצעו ב- 2016  ובדקו את שביעות הרצון של המורים והתלמידים מסביבת הלימודים מצאו כי שביעות הרצון מבתי הספר בבת ים גבוהה מאוד ועומדת מעל לממוצע הארצי.

  • 80% מהתלמידים חשים תחושה חיובית כלפי בית הספר לעומת הנתון הארצי המקביל העומד על 72% בלבד.
  • 80% מתלמידי בת ים סבורים כי בית הספר בו הם לומדים מעודד מוטיבציה וסקרנות בקרב התלמידים, לעומת 68% ברשויות האחרות.
  • 73% מתלמידי העיר ציינו כי ההוראה היא מעניינת וברורה, פער 16% לעומת הנתון הארצי שעומד על 57% בלבד.
  • 77% מתלמידי העיר מרגישים שבית הספר עושה מאמצים ליצירת תחושת מוגנות, לעומת 67% בלבד בקרב תלמידי ישראל
  • 84% מהם סבורים כי בית הספר משקיע בקידום סובלנות כלפי האחר והשונה, זאת לעומת הנתון הארצי העומד על 78%.

פרסי חינוך

בדומה למגמת ההצטיינות של תלמידי העיר, בתי הספר בבת-ים ממשיכים להצטיין לפי מדדים מחוזיים וארציים שונים. בתי הספר הזוכים התמודדו  מול מאות בתי ספר אחרים מרחבי הארץ, ונבחנו בשורת קריטריונים מקיפה הכוללת מספר מרכיבים, ביניהם: איכות החינוך, סביבת הלימודים, טיפוח
התנדבות וערכים, חשיבה חדשנית והשקעה חינוכית.
אלו הם אותות הצטיינות לבתי הספר של בת-ים בשנה"ל תשע"ה:

  • בית הספר "המר - דרכא" זכה בפרס חינוך ארצי תשע"ו של משרד החינוך לבתי הספר הממלכתיים - דתיים, על הישגיו הלימודיים והערכיים.
  • בית הספר "נחשונים" זכה בפרס חינוך מחוזי של משרד החינוך על הישגיו הפדגוגיים, אשר הציבו אותו בעשירון התשיעי במבחני המיצ"ב בתחומי האנגלית והמדעים, ועל קידום צמיחה אישית ועבודת צוות מקצועית. 
  • בית הספר "אורט מלטון" זכה בפרס החינוך העל-יסודי של ארגון המורים, על יוזמות חינוכיות כתרומה לקהילה והמעורבות החברתית הגבוהה של תלמידיו. 
  • בית ספר "יד מרדכי" זכה במקום הראשון בתחרות מיזמים ארצית של "עתיד בטוח" למניעת אלימות. תלמידי "יד מרדכי", שהתמודדו מול 74 בתי ספר שונים ברחבי הארץ, פיתחו שיטת הדרכה לעידוד שיח סובלני ומכבד, שנקראת "שיטת הרמזור".
  • תיכון "אורט רמת יוסף" זכה במקום השני בתחרות הסייבר הארצית של בתיה"ס התיכוניים, בהתמודדות בה לקחו חלק 360 תיכונים מכל רחבי הארץ.

 


יותר תלמידים לומדים 5 יחידות במתמטיקה

הישג משמעותי נוסף על פי נתוני משרד החינוך: בשנה"ל תשע"ה חלה עליה של 40% במספר התלמידים הלומדים חמש יחידות לימוד במתמטיקה בבתי הספר בעיר. על פי הנתונים, בת ים היא אחת הערים שבה אחוזי השיפור הוא מהגבוהים בישראל, וזאת בזכות תוכניות שונות הנלמדות במערכת החינוך העירונית לעידוד לימודי המדעים והמתמטיקה.

 


שביעות רצון גבוהה בקרב התלמידים

צעירי בת ים רוצים ללמוד בעיר! נמשכת העלייה בהיקף התלמידים, תושבי העיר, הבוחרים  ללמוד במוסדות החינוך בבת ים, להבדיל משנים קודמות בהן יצאו מאות מתלמידי העיר, רבים מהם תלמידים מצטיינים, ללמוד בבתי ספר בערים אחרות.
פעילות ענפה ומאומצת של אגף החינוך העירייה, תוך מתן מענה הולם לכל תלמיד, הוביל למהפך במגמה זו ולהוכחה נוספת כי החינוך בבת ים עלה כיתה ובגדול.

 

 

אולי יעניין אותך גם...

ותיקים בסביבהתכנית ייחודית לגמלאים בנושאי סביבה וקיימות, יוצאת לדרך ע"י עיריית בת ים, פארק המיחזור חירייה והחברה להגנת...