עיריית בת ים
שירותים בקליק
חדשות

חדש: עמדות סולאריות נפרשו ברחבי העיר

01.01.2017

 

חדש: עמדות סולאריות במרחב הציבורי להטענת טלפונים, חיבור לאינטרנט, ניפוח צמיגי אופניים ופניה למוקד העירוני

בימים אלו מותקנות ברחבי בת ים עמדות הטענה סולאריות. מדובר בפרויקט ראשוני וייחודי מסוגו בישראל, במסגרתו מותקנות במרחב הציבורי עמדות המבוססות על אנרגיית השמש (אנרגיה סולארית) והן מאפשרות טעינת טלפונים ניידים באמצעות חיבור USB, ניפוח גלגלי אופניים, חיבור לרשת אינטרנט אלחוטית, ניפוח כדורים , לחצן מצוקה ופנייה ישירה למוקד העירוני.

תחילה הוצבה עמדה ניסיונית ליד חניון הריביירה בטיילת בת ים ובימים אלו מותקנות עמדות גם ברחובות הבאים: קרן היסוד פינת אנה פרנק ,יוספטל 98 – רחבת התרבוטק, שדרות העצמאות פינת רח' רוטשילד 67 , צמוד לחניון הנכים בטיילת בת ים, מבצע סיני 18 (בסמוך למרכז המסחרי), רח' הרצל 80 בסמוך לגינת דקר, רח' הקוממיות בכניסה הראשית לגן העיר.

מעבר לפונקציות המשפרות את איכות חייהם של התושבים במרחב הציבורי, המתקן גם מספק מענה למקרי חירום וכולל לחצן מצוקה, מצלמה ומסך HD המחברים בין התושב למוקד העירוני בכל עניין וכן מסך ובו עדכונים על פעילויות וחדשות עירוניות. 

 העמוד הסולארי עובד על ידי קליטת אנרגיית השמש, מטעין סוללה אשר מספקת אנרגיה למוצר לאורך כל שעות היממה, וכולל מערכת עקיבה אחר השמש, מה שמשפר את יכולת הפקת האנרגיה, גם בימי החורף, ובכך גם הופך את המתקן ליעיל וחסכוני. 

 

 

אולי יעניין אותך גם...