עיריית בת ים
שירותים בקליק
חברה וקהילה

בעלי צרכים מיוחדים

שנה טובה ומתוקה


אנו בבת ים מאמינים כי לכל התושבים בעיר הזכות לחיות בכבוד, בשוויון ובעצמאות. לפיכך, אנו פועלים על מנת להפוך את העיר לנגישה עבור כלל הציבור. בעיריית בת ים פועל ממונה על נגישות, המקדם את נושא הנגישות על רבדיו השונים, הכוללים בין השאר נגישות פיזית, נגישות בשירות, נגישות לאירועים ולמרכזי תרבות, נגישות לחופי הים ועוד.

נגישות במרחב הציבורי
במסגרת הנגשת המרחב הציבורי עבור בעלי מוגבלויות, נעשות עבודות תשתית להתאמת המדרכות לנוסעים בכיסאות גלגלים. בנוסף, מותקנים בעיר מעברי חצייה עם תליט, על מנת לאפשר חציית כביש בצורה חלקה ובטוחה. ברמזורים מותקן מערך של זמזמים המסייעים ללקויי ראיה וכן הונגשו כל תחנות האוטובוס בעיר. גם בחופי הים מתבצעות מדי שנה עבודות שמטרתן הפיכת החופים לנגישים עבור כלל האוכלוסייה.

שבוע הנגישות
בשנים האחרונות מקיימת עיריית בת ים, מדי שנה, את שבוע הנגישות, שתפקידו להעלות את המודעות החברתית לבעלי הצרכים המיוחדים. במסגרת שבוע זה מתקיימים אירועי תרבות נרחבים בהשתתפות אמנים בעלי מוגבלויות, מתרחשים מפגשים חברתיים בין הקהילה לבין בעלי צרכים מיוחדים ומתקיימות הרצאות בבתי הספר ובמוסדות החינוך השונים.

מרכז רב איכויות
בבת ים פועל בשנים האחרונות מרכז "רב איכויות – מרכז תעסוקה לבעלי מוגבלויות". המרכז הוא מהחדשנים ומהמשוכללים ביותר בארץ ומשמש כמסגרת תעסוקתית מוגנת לאנשים בעלי מוגבלויות שונות, אשר אינם יכולים להשתלב בשוק החופשי. המרכז מאגד בתוכו חמש מחלקות, המטפלות בסוגי נכויות שונים: שיקום, פיגור, ליקויי ראייה, אוטיסטים ומרכז יום טיפולי.

המרכז מתוכנן על פי תפיסה שנועדה להעניק לשוהים בו סביבה מיטבית ומציע רצף שירותי תעסוקה המותאמים לרמות תפקוד שונות של המשתקמים, ובכלל זה סדנאות תעסוקה מגוונות, תכניות הכשרה תעסוקתיות, ויחידת ותיקים.

הקמת המרכז משקפת את מדיניות העירייה, ששמה דגש מיוחד על פיתוח מענה לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים ונותנת עדיפות גבוהה לנושאים אלו. אנחנו פועלים בזכות האמונה והרצון לשיקום ושילוב המועסקים במרכז

מוסדות לחינוך מיוחד  - למידע לחצו כאן


רכז נגישות בת ים: עובד סוציאלי חיים קדוש, 03-5556176, haim-k@bat-yam.muni.il

 

 

אולי יעניין אותך גם...